• Przechowalnia 0
 • Prostownik LCD 5A 6/12V
  105,00 zł 89,99 zł
  NSSC 501HP
  155,00 zł 145,00 zł
  sinusPRO-800E
  390,00 zł 370,00 zł
  Sprzedaję na Allegro
  Zobacz moje aukcje na Allegro
  Szybki kontakt
  Tel: 502-377-650
  electrox.pl@gmail.com

   Promocja

   sinusPRO-800E

   390,00 zł 370,00 zł

   Producent: VOLT
   Produkt niedostępny
   Waga:5.00 kg
   Sprawdź koszty wysyłki

   Koszty dostawy tego produktu

   Zasilacz awaryjny sinusPRO-800 E 12V

   Zasilacz awaryjny sinusPRO-800 E jest urządzeniem do bezprzerwowego zasilania: instalacji centralnego ogrzewania (piece CO, pompy, sterowniki, podajniki itp.), komputerów, serwerów, zestawów komputerowych, bram automatycznych, urządzeń automatyki, elektronarzędzi, sprzętu RTV i AGD, oświetlenia awaryjnego...

   W jednym urządzeniu zostały zawarte funkcje przetwornicy DC/AC typu czysty sinus (pure sine wave), przełącznika awaryjnego typu UPS, stabilizatora napięcia sieciowego oraz ładowarki akumulatorowej (prostownika). W przypadku zaniku napięcia z sieci 230VAC, urządzenie przełącza się w tryb pracy akumulatorowej (battery mode), pozwalając na dalsze bezprzerwowe działanie systemu i zabezpieczając przed bezpowrotną utratą danych. Kolorowy wyświetlacz pozwala monitorować najważniejsze parametry pracy układu. Cechą odróżniającą komputerowe zasilacze awaryjne typu sinus od klasycznych prostych przetwornic AC/DC, jest wytwarzanie na wyjściu napięcia przemiennego o przebiegu czysto sinusoidalnym, identycznego jak to w sieci energetycznej. Proste, tanie zasilacze wytwarzają w rzeczywistości napięcie o przebiegu prostokątnym, nazywane czasami błędnie "sinusoidą modyfikowaną" i mogą powodować nieprawidłową pracę wrażliwych i nowoczesnych urządzeń z aktywnym układem PFC (ang. Power Factor Correction – Poprawa Współczynnika Mocy).

   ZASTOSOWANIE:

   Instalacje centralnego ogrzewania (piece CO, pompy, sterowniki, podajniki itp.) 

   Urządzenia RTV (telewizory, tunery, hi-fi, dvd)

   Urządzenia AGD (lodówki, mikrofalówki, blendery, opiekacze)

   Elektronarzędzia (wiertarki, szlifierki)

   Zasilanie ładowarek (smartfony, tablety, telefony, laptopy, gps-y)

   Pompy, sprężarki (wody, ciepła, klimatyzatory)

   Urządzenia biurowe (drukarki, faksy, komputery, monitory)

   PARAMETRY TECHNICZNE

   Moc całkowita (chwilowa): 800 W

   Moc znamionowa (ciągła): 500 W

   Stabilizator napięcia AVR:  Tak  140 - 275 VAC

   Prąd ładowania (sieć):  5/10 A

   Napięcie ładowania (sieć):  13,8V±0,5V

   Wbudowany akumulator:  Nie

   Napięcie akumulatora: 12 VDC

   Chłodzenie:  radiatory + wentylatory

   Temperatura pracy:  0-40 st. C

   Wymiary [mm]: 230x145x180

   Waga [Kg]: około 5kg

   Dopuszczalny zakres napięcia zasilającego

   Przełączenie na zasilanie bateryjne następuje w chwili kiedy napięcie sieciowe jest niższe niż 160 V (+- 5 V) lub wyższe niż 260 V (+- 5 V)

   Częstotliwość napięcia zasilającego - 45 Hz ~ 65 Hz

   Zakres napięć wyjściowych

   Regulator napięcia sieciowego: 204 - 240 V, zasilacz awaryjny UPS: 230 V (+- 3%)

   Częstotliwość napięcia wyjściowego UPS - 50 Hz (+- 0,5 Hz)

   Zabezpieczenia przeciążeniowe (zasilanie bateryjne)

   W przypadku przeciążenia 110 % - 130 % odłączenie zasilania następuje po 30 s. Jeżeli przeciążenie jest wyższe niż 130 % odłączenie zasilania następuje natychmiast.

   Zabezpieczenie przeciążeniowe (zasilanie sieciowe)

   Urządzenie ostrzega o przeciążeniu, aż do momentu zadziałania bezpieczników.

   Dopuszczalna wilgotność - 10 % RH ~ 90 % RH

   Zasilacz sinusPRO-800 E nie posiada wbudowanego akumulatora - do pracy wymagany jest  zewnętrzny akumulator. Zalecamy stosowanie akumulatorów typu AGM ponieważ mają niższą rezystancję wewnętrzną co oznacza wyższe napięcie na zaciskach i dłuższy czas pracy, szczególnie przy rozładowaniu dużym prądem. Przy tych samych gabarytach mają również nieco większą pojemność gdyż część elektrolitu w akumulatorach żelowych stanowi czynnik żelujący. Akumulatory żelowe lepiej odprowadzają ciepło wytwarzane w akumulatorze przy przepływie prądu. Są również bardziej odporne na wibracje i wstrząsy. Dodatkowo należy pamiętać, by zawsze dobierać zestaw akumulatorów o łącznej pojemności większej od Naszego aktualnego zapotrzebowania o min. 10-15 %.

   UWAGA !!!

   Chcąc zasilić część urządzeń w sieci domowej, trzeba odseparować układ różnicowo prądowy na wyjściu zasilacza od reszty zabezpieczeń w budynku.

   Często klienci po zakupie zasilacza awaryjnego chcą włączyć wyjście 230V zasilacza do sieci domowej za pomocą tzw. różnicówki, aby zasilić bezpośrednio część urządzeń pracujących w budynku. Niestety takie łączenie jest niepoprawne i może spowodować uszkodzenie zasilacza. Podłączając wyjście 230V do głównego zabezpieczenia różnicowo prądowego w budynku narażamy się na dojście fazy (P), zera (N) lub uziemienia (PE) z sieci bezpośrednio na wyjście naszego inwertera. Napięcie wsteczne na wyjściu przetwornicy spowoduje jej uszkodzenie lub błędy w pracy.

   Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

   Napisz recenzję