• Przechowalnia 0
 • Prostownik LCD 5A 6/12V
  105,00 zł 89,99 zł
  sinusPRO-800E
  390,00 zł 370,00 zł
  NSSC 501HP
  155,00 zł 145,00 zł
  Sprzedaję na Allegro
  Zobacz moje aukcje na Allegro
  Szybki kontakt
  Tel: 502-377-650
  electrox.pl@gmail.com

   Promocja

   Prostownik LCD 5A 6/12V

   105,00 zł 89,99 zł

   Producent: VOLT
   EAN: 5903111886578
   Wysyłka:48 godzin
   Produkt dostępny (30 szt.)
   Waga:1.00 kg
   Sprawdź koszty wysyłki

   Koszty dostawy tego produktu

   Ilość:szt.

   Prostownik automatyczny LCD firmy VOLT 6V/12V - 5A

   Ładowarka 6/12V 5A VOLT przeznaczona jest nie tylko do akumulatorów samochodowych dużej pojemności ale dzięki wbudowanemu układowi regulacji prądu ładowania, nadaje się również do mniejszych akumulatorów stosowanych m.in. w motocyklach, quadach, skuterach, łódkach czy pojazdach elektrycznych dla dzieci. Do takich akumulatorów należą m.in.: akumulatory bezobsługowe VRLA (AGM i GEL), akumulatory kwasowe z ciekłym elektrolitem lub MF. Prostownik obsługuje większość dostępnych na rynku akumulatorów samochodowych, żelowych, AGM o pojemnościach od 1.2Ah do 120 Ah. Posiada duży, czytelny wyświetlacz LCD i wbudowany woltomierz, pozwalający na szybką ocenę naładowania podłączonego akumulatora. Ładowarka jest inteligentna, sterowana mikroprocesorem - po pełnym naładowaniu automatycznie wyłącza się, przechodząc w tryb monitorowania napięcia. Jest w 100% bezpieczna dla każdego akumulatora.

   PARAMETRY TECHNICZNE:

   Napięcie wejściowe: 200 - 240VAC, 50Hz

   Napięcie wyjściowe: 6V / 12V (automatyczne przełączanie)

   Zakres temperatury przechowywania: 0°C do 40°C

   Klasa zabezpieczeń: 2

   Maksymalna pojemność akumulatora 6V: 1.2Ah – 12Ah

   Maksymalna pojemność akumulatora 12V: 1.2Ah – 120Ah

   Moc znamionowa: 60W

   Prąd znamionowy: 0.8A / 3.8A

   Prąd max: 5A

   Klasa ochrony obudowy: IP 65

   _______________________________

   WŁAŚCIWOŚCI PRODUKTU

   - Automatyczna i pełna kontrola naładowania akumulatora

   - Monitorowanie napięcia po zakończeniu ładowania

   - Automatyczne wznowienie ładowania w przypadku spadku napięcia

   - Niwelacja zjawiska zasiarczania akumulatorów

   - Tryb "zimowy" - pełne i efektywne ładowanie w niskich temperaturach

   - Tryb ładowania impulsowego w przypadku skrajnie rozładowanych akumulatorów

   - Automatyczny wybór napięcia ładowania

   - Ręczny wybór prądu ładowania

   - Brak ryzyka przeładowania

   - Duży i czytelny wskaźnik LCD

   - Dzięki zaawansowanym technologiom wykorzystywanym podczas projektowania i budowy prostownika, umożliwia on ładowanie akumulatorów do prawie 100% ich oryginalnej pojemności

   - W pełni automatyczne tryby ładowania, diagnozowania, podtrzymywania napięcia i konserwacji

   - Zabezpieczenia chroniące przed zbytnim naładowaniem akumulatorów

   - Elektroniczne zabezpieczenia przed błędami użytkownika np.: odwrotna polaryzacja połączenia

   - Zabezpieczenie przeciwiskrowe, temperaturowe i zwarciowe

   TRYBY PRACY:

   TRYB CZUWANIA / POMIAR NAPIĘCIA AKUMULATORA

   Po podłączeniu prostownika do akumulatora i sieci, przechodzi on w stan czuwania i pokazuje poziom napięcia na akumulatorze. Ramka w której pokazuje się poziom pojemności akumulatora pozostaje pusta. Jeżeli napięcie na akumulatorze spadnie poniżej 3.8 V lub wzrośnie powyżej 15V, akumulator przestanie być ładowany. Wyświetlacz pokaże w takiej sytuacji napis Err, a następnie prostownik przejdzie w tryb czuwania.

   TRYB REGENERACJI AKUMULATORA

   Jeżeli po 90 s napięcie na akumulatorze jest w zakresie 7,5V – 10.5V, podłączony jest akumulator 12V. Rozpoczyna się impulsowe ładowanie akumulatora w celu jego regeneracji. Wyświetlany na LCD wskaźnik napięcie miga. Kiedy napięcie osiągnie poziom 10.5V, prostownik przechodzi do kolejnego kroku ładowania.

   WYBÓR PROGRAMU ŁADOWANIA:

   PROGRAM 1: (do ładowania akumulatorów 6V o pojemności mniejszej niż 14Ah) Wciśnij przycisk zmiany programu, aby wybrać program 1 ładowania. Na wyświetlaczu LCD pojawi się napis „6V”. Podczas ładowania, część wyświetlacza miga i pokazuje na skali poziom naładowania podłączonego akumulatora. Kiedy akumulator jest w pełni naładowany skala pokazuje 4 pełne paski. Po pełnym naładowaniu miganie ustaje, a prostownik przechodzi w tryb podtrzymania napięcia.

   PROGRAM 2: (do ładowania akumulatorów 12V o pojemności mniejszej niż 14Ah) Wciśnij przycisk zmiany programu, aby wybrać program 2 ładowania. Na wyświetlaczu LCD pojawi się symbol motocykla. Podczas ładowania, część wyświetlacza miga i pokazuje na skali poziom naładowania podłączonego akumulatora. Kiedy akumulator jest w pełni naładowany skala pokazuje 4 pełne paski. Po pełnym naładowaniu miganie ustaje, a prostownik przechodzi w tryb podtrzymania napięcia.

   PROGRAM 3: (do ładowania akumulatorów 12V o pojemności 14Ah – 120Ah) Wciśnij przycisk zmiany programu, aby wybrać program 3 ładowania. Na wyświetlaczu LCD pojawi się symbol samochodu. Podczas ładowania, część wyświetlacza miga i pokazuje na skali poziom naładowania podłączonego akumulatora. Kiedy akumulator jest w pełni naładowany skala pokazuje 4 pełne paski. Po pełnym naładowaniu miganie ustaje, a prostownik przechodzi w tryb podtrzymania napięcia.

   PROGRAM 4: (do ładowania akumulatorów 12V o pojemności 14Ah – 120Ah w warunkach obniżonej temperatury przechowywania oraz do akumulatorów typu AGM) Wciśnij przycisk zmiany programu, aby wybrać program 4 ładowania. Na wyświetlaczu LCD pojawi się symbol śnieżynki. Podczas ładowania, część wyświetlacza miga i pokazuje na skali poziom naładowania podłączonego akumulatora. Kiedy akumulator jest w pełni naładowany skala pokazuje 4 pełne paski. Po pełnym naładowaniu miganie ustaje, a prostownik przechodzi w tryb podtrzymania napięcia.

   PROGRAM PODTRZYMANIA NAPIĘCIA

   Prostownik jest wyposażony w automatyczny tryb podtrzymania napięcia. W momencie zakończenia cyklu ładowania akumulatora, prostownik automatycznie przechodzi w ten tryb. Na podstawie drobnych spadków napięcia na akumulatorze, ładowarka delikatnie koryguje niski prąd podtrzymania podawany na akumulator. W tym trybie akumulator może być podłączony do prostownika przez dłuższy okres czasu.

   ZABEZPIECZENIA:

   W wypadku wykrycia przez prostownik jakiegokolwiek błędu lub niepoprawności w działaniu własnym lub podłączonego akumulatora, natychmiast następuje jego wyłączenie, a następnie powrót do podstawowego trybu pracy (tryb czuwania). Następuje to m.in.: po wykryciu zwarcia, przeciążenia, spadku napięcia podczas ładowania etc. Jeżeli na prostowniku zostanie wykryta zbyt wysoka temperatura następuje automatyczne zmniejszenie prądu ładowania w celu niwelacji wysokiej temperatury, aż do momentu powrotu do normalnego stanu pracy.

   W komplecie:

   1 x Prostownik VOLT 6V/12V - 5A

   2 x zaciski do akumulatorów (czarna i czerwona)

   1 x instrukcja obsługi

   1 x paragon lub faktura VAT

   Gwarancja 24 miesiące

   Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

   Napisz recenzję